Skip to Content

Brink’s ir skaidrās naudas aprites nodrošināšanas pasaules mēroga līderis

Brinks displayed over a graphic displaying an interconnected map of the world

Brink’s standarts

Sadarbībā ar mūsu klientiem – bankām, mazumtirdzniecības veikalu tīkliem un citiem uzņēmumiem mēs esam radījuši maksāšanas līdzekļu apkalpošanas pakalpojumu, efektīvi apvienojot zināšanas drošības, tehnoloģiju, uzņēmējdarbības un maksājumu sfērās.

Latvijas tirgū mēs darbojamies no 2002. gada, pasaulē jau vairāk kā 160 gadu garumā. Mūsu darbinieki rūpējas par to, lai mūsu klienti droši un efektīvi vadītu savu skaidrās naudas plūsmu uzņēmumā.

Brink’s sniedz konsultācijas starptautiskiem, lieliem uzņēmumiem par to, kā optimizēt procesus un samazināt skaidrās naudas aprites izmaksas uzņēmumā.

Brink’s klienti ir bankas, mazumtirdzniecības veikalu ķēdes un atsevišķas tirdzniecības vietas, valsts un pašvaldību iestādes, izklaides industrijas uzņēmumi, finanšu institūcijas u.c. Brink’s ir pārstāvēts 52 valstīs pasaulē, nodrošinot pakalpojumus kopumā vairāk kā 100 valstīs pasaulē.

Brink's Latvia

Latvijas tirgū Brink’s (iepriekš pazīstams kā Group 4 Falck Latvija un G4S Cash Services Latvia) sniedz skaidras naudas inkasācijas pakalpojumus vairāk kā 20 gadu garumā, rūpējoties par mūsu klientu naudas drošību un apriti.

Brink’s Latvijā ir 3 naudas apstrādes centri: Rīgā, Liepājā un Daugavpilī, kā arī reģionālais atbalsta punkts Valmierā un galvenais birojs Rīgā, Stigu ielā 10.

Inkasācijas maršrutus nodrošinām ar 12 bruņotām un 23 nebruņotām transporta vienībām.

Pakalpojuma sniegšanā kopumā Latvijā nodarbināti 119 darbinieki.

Kopumā uzņēmums savus pakalpojumus sniedz vairāk kā 600 klientiem – juridiskām personām, nodrošinot aptuveni 5 000 inkasācijas nedēļā visā Latvijas teritorijā.

Latvijas tirgū vairāk kā 20 gadus

22 gadu laikā, kopš uzņēmums darbojas Latvijas tirgū, tam mainījušies gan nosaukumi, gan īpašnieki.

2002. gadā AS Group 4 Falck Latvija noslēdz pirmo līgumu par inkasācijas pakalpojumu sniegšanu ar AS Hansabanka (šodien – AS Swedbank) un drīz pēc tam seko līgums ar AS Unibanka (šodien – AS SEB banka). Abi līgumi paredz banku filiāļu un bankomātu tīklu apkalpošanu.

Drīzumā tiek noslēgti līgumi arī ar AS “Latvijas Krājbanka” un AS “NORD/LB Latvija”.

2007. gadā uzņēmums kļūst par pasaules mēroga drošības pakalpojumu kompānijas G4S sastāvdaļu, tādējādi kļūsot daļa no angļu izcelsmes uzņēmuma, un Latvijā pakāpeniski pārejot no sabiedrībā atpazīstamā Falck zīmola uz G4S (AS G4S Cash Services Latvia).

2020. gadā uzņēmums kļūst par amerikāņu pasaules līdera skaidrās naudas pakalpojumu jomā Brink’s daļu, notiekot uzņēmuma pirkšanas darījumam vairākās Eiropas valstīs.

Tiek uzsākts rebrandings no G4S uz Brink’s.

2020. gadā tiek reģistrēts jaunais uzņēmuma nosaukums, ar kuru tas atpazīstams arī šodien mūsu tirgū:

AS Brink’s Latvia.

Brink's vēsture

Brink’s ir dibināts 1859. gadā Čikāgā, Amerikā. 160 gadu ilgā posmā, kopš uzņēmuma dibināšanas, ļoti daudz kas ir mainījies, bet tas, kas ir palicis nemainīgs, ir mūsu degsme un aizrautība ar to, ko darām. Mēs jūtamies atbildīgi par svarīgo, ko nodrošinām – cilvēki visā pasaulē var veikt drošus skaidrās naudas maksājumus. Ņemot vērā mūsu ilgtermiņa pieredzi un uzkrātās zināšanas, mēs nemitīgi turpinām strādāt pie tā, lai uzlabotu un pilnveidotu mūsu pakalpojumus, paplašinot tos un ieviešot dažādas inovācijas.

Brink’s pirmā akcija tika pārdota 1879. gadā kā “Brink’s Express Company”, bet plašākā mērogā uzņēmums kļuva pazīstams 1919. gadā, atverot tā filiāli ārpus Čikāgas robežām – Klīvlendā.  

1927. gadā ielās parādījās transportlīdzekļi ar Brink’s logo, tādējādi uzņēmumam mainot stratēģiju un kļūstot redzamākam nolūkā mazināt zādzības un uzbrukumus.

“Nauda un Vērtības, Drošība un Sūtījums” kā sauklis drīz vien sāka parādīties līdzās uzņēmuma logo, tādējādi akcentējot Brink’s fokusu uz drošību un kravas aizsardzību.